STYL JAPANDI

Styl japandi pojawił się jako trend w aranżacji wnętrz stosunkowo niedawno, jednak zdążył już zdobyć wielu zwolenników na całym świecie, i to nie bez powodu. Czym jest styl japandi?

Styl japandi to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie dwóch nurtów aranżacyjnych, z których zaczerpnięto najciekawsze cechy. Łączy je minimalizm (charakterystyczny zwłaszcza dla estetyki japońskiej), oszczędność w formie, a także neutralne kolory, wyposażenie o prostych kształtach i zamiłowanie do surowych, naturalnych materiałów. Skandynawskie wnętrze utrzymane w przytulnym klimacie, a ściślej wabi-sabi, który hołduje wykorzystaniu ręcznie robionych przedmiotów, na których widoczne są skutki upływu czasu i niedoskonałości takie jak zadrapania czy uszkodzenia.

Wnętrza japandi są pełne prostoty i zapewniają atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i relaksowi. Obie filozofie stojące za językiem projektowania wprowadzają do stylu japandi następujące elementy: Japońska niechęć do zbytku, umiar w doborze dodatków i dekoracji, miłość do przyrody, dostrzeganie piękna w niepozornych przedmiotach, a także spokój i harmonia, Skandynawska wygoda, funkcjonalność i zamiłowanie do przytulnych wnętrz

zajrzyj do naszej listy wskazówek. Dzięki nim krok po kroku zaaranżujesz swoją wymażoną przestrzeń .

1. Postaw na stonowaną paletę kolorów

2. Starannie dobieraj formy

3. Sięgaj po naturalne materiały

4. Baw się fakturami

5. Nie bój się elementów vintage

6. Zadbaj o odpowiednie dodatki

Comments are closed.